مرورگر شما از جاوااسکریپت پشتیبانی نمیکند و یا جاوااسکریپ غیر فعال است آن را فعال کنید!

راهنمای کاربری

سایت پلاس آیدیا در واقع سامانه ی تولید محتوا توسط کاربر (User Generated Content System) می باشد که بستر مناسبی را برای ایده های جدید و خلاقانه ایجاد کرده است. این سایت یک سامانه جمع آوری، ارزیابی و پرورش ایده های حوزه ICT است که با فراهم آوردن بستر جامعه مجازی مناسب سعی خواهد کرد ایده داران و ایده یاران را به هم نزدیک نماید. این سامانه فضای مناسبی جهت شتاب اولیه استارتاپ ها فراهم خواهد نمود که با خرد جمعی به پرورش و رشد آنها کمک نماید.

اگر یک اتفاق، جرقه ای در ذهن شما ایجاد کرده است و یا اینکه ایده ای مدت ها ذهن شما را درگیر کرده است، فرصت را از دست ندهید. ایده خود را به جمع بسپارید تا دیگران به شما در تکمیل کردن آن یاری رسانند. نگران قدرت ایده پردازی خود نباشید! با عضویت در این جامعه به طور حتم راهی برای لذت بردن از زمان خود خواهید یافت.

ایده هایتان را با دیگران به اشتراک گذارید و با هزاران چشم، از زوایای مختلف به آن نگاه کنید!

ثبت نام و ورود

ثبت ایده

ارزیابی مستقیم

صندوق ارزیابی

ایدیک

سرمایه شهروندی

مسابقه

پروفایل شما

ثبت نام و ورود

پس از ورود به سایت و تکمیل فرم ثبت نام می توانید با استفاده از لینک فعال سازی که برای حساب کاربری شما ارسال می شود، وارد سایت شوید. فعال سازی حساب کاربری به شما امکان استفاده از تمام قابلیت های سایت را می دهد.ثبت ایده

برای ثبت ایده، از بخش نمایش داده شده در تصویر فرم ثبت ایده را تکمیل نمایید. برای جذاب شدن ایده ی خود، تصویر مناسب و سوال آغازین مناسبی انتخاب کنید. امتیاز ایده شما پس از ارزیابی تعداد مشخصی از کاربران نمایش داده می شود.
ارزیابی مستقیم

یکی از مهمترین فعالیت هایی که در این سامانه می توانید انجام دهید، ارزیابی ایده های سامانه است. با استفاده از بخشی که در تصویر نمایش داده می شود ارزیابی خود را نسبت به ایده ثبت نمایید. ارزیابی شما بخش کیفی و کمی خواهد داشت. در صورتی که این ایده و یا موردی مشابه با آن را قبلا دیده اید، می توانید لینک مورد نظر را ثبت کنید تا اطلاعات شما به مدیر سایت ارائه شود.
برای ارزیابی غیرمستقیم می توانید از روش هایی که در این بخش معرفی می شوند استفاده کنید:

  • اگر ایده ای که خوانده اید بسیار جذاب است و می خواهید آن را در صندوقی نگهداری کنید که به صورت مداوم از اتفاقات آن ایده مطلع باشید، ایده را به بخش علاقه مندی های خود اضافه کنید.
  • اگر سبک این ایده مورد علاقه ی شما می باشد، ایده را لایک کنید و تمام رخدادهای ایده از طریق بخش رویدادها به شما اطلاع داده خواهند شد.
  • نظر خود را در مورد ایده ثبت کنید.
  • می توانید این ایده را از طریق بخش ارسال برای دوستان، برای افراد علاقه مند از طریق ایمیل ارسال کنید

صندوق ارزیابی

یکی دیگر از روش های ارزیابی ایده بخش صندوق ارزیابی که لینک آن در هدر سایت نمایش داده شده است. اطلاعات فرد ایده-دهنده، نظرات و موارد مشابه در این بخش به شما نمایش داده نمی شوند و شما ایده ها را بدون هر گونه پیش زمینه ذهنی ارزیابی خواهید کرد. به یاد داشته باشید که ارزیابی ایده هایی که در این بخش نمایش داده می شوند، قابل تغییر و تاثیر بسیار زیادی بر امتیاز ایده ها دارد.
ایدیک

سرمایه ای که شهروندان این جامعه کسب می کنند با واحد پول مجازی ایدیک شناخته می شود. هر فعالیتی در سامانه ایده پردازی پلاس آیدیا انجام دهید، مقدار مشخصی ایدیک دریافت خواهید کرد. میزان ایدیک شما در بسیاری از رخدادهای این سامانه تاثیر مستقیم دارد و نتیجه ی بسیار مثبتی در راستای رسیدن به اهداف طولانی مدت شما خواهند داشت.سرمایه شهروندی

عددی که توسط یک بار در زیر تصویر شما در صفحه پروفایل مشخص می باشد، نمایانگر سطح شهروندی شماست. فعالیت بیشتر، سطح شهروندی بالاتری را برای شما به ارمغان می آورد. شهروندان سطح بالای این جامعه به اتکای فعالیت بسیار زیادشان مزیت-های بسیار زیادی در سایت خواهند داشت.مسابقه

ورود به صفحه مسابقه

می توانید از بخش های مختلف صفحه ی شخصی خود، برای ورود به صفحه مسابقه استفاده نمایید. تمامی اطلاعات مورد نیاز شما در این بخش قابل دسترسی می باشد. در ادامه هر یک از بخش ها توضیح داده می شوند:ایده داران و ایده یاران

تمامی افرادی که ایده هایشان شرایط لازم را برای حضور در مسابقه کسب کرده اند ایده دارانی هستند که در بازه ی ۳ روزه ی مسابقه رقابت نزدیکی میان ایده هایشان انجام می شود. ایده یاران نیز که در واقع تمامی اعضای سایت خواهند بود، به کمک سرمایه ای که بر اساس فعالیتشان، از سوی سایت اختصاص داده می شود به قضاوت میان ایده ها خواهند پرداخت.سرمایه ایده یاران

سرمایه ی هر فرد بر اساس فعالیت های او مشخص می شود. این سرمایه همانطور که مشخص است در پنل سمت راست مسابقه و همچنین در صفحه ی هر ایده در بخش سرمایه گذاری مشخص می-باشد. همچنین تعداد ایده هایی که هر فرد می تواند بر روی آن سرمایه گذاری کند، که در واقع بر اساس سطح شهروندی ایده یاران تعیین می شود، در این بخش نمایش داده می شود.


روش سرمایه گذاری

برای سرمایه گذاری بر روی ایده ی مورد نظر خود، از صفحه ی مسابقه وارد صفحه ی ایده شوید و در بخش ارزیابی، در مدت زمان مسابقه بار سرمایه گذاری را مشاهده خواهید نمود. با حرکت دادن بار سرمایه گذاری میزان در بخش زیرین به شما نمایش داده خواهد شد. پس از اختصاص سرمایه، با انتخاب گزینه ی ثبت می توانید سرمایه گذاری خود را ثبت نمایید و یا در صورت تمایل با انتخاب گزینه ی حذف، سرمایه گذاری انجام شده را لغو کنید.


کارمزد و کاهش سرمایه

برای انتخاب ایده ها در زمان سرمایه گذاری دقت کنید! با تغییر سرمایه گذاری بر روی ایده ها، 10 درصد از میزان سرمایه گذاری شما بر روی آن ایده به عنوان کارمزد کسر می گردد. پیاده سازی طرح کارمزد در راستای انتخاب بهینه ایده برتر می باشد.


اطلاعات مسابقه

در بخش بالای صفحه مسابقه، یک شمارنده ی معکوس زمانی نمایش داده می شود که زمان اتمام مسابقه را اعلام می کند. دو نمودار این بخش نیز اعلاعات کلی نسبت به وضعیت مسابقه در هر لحظه ارائه می دهند. نمودار پای چارت میزان سرمایه گذاری بر روی 6 ایده ی برتر را نمایش می دهد. نمودار دیگر نیز میزان سرمایه گذاری کل کاربران سایت را در بازه های زمانی مشخص در زمان مسابقه نشان می دهد.


ایده های سرمایه گذاری شده

برای دسترسی به ایده هایی که بر روی آنها سرمایه گذاری کرده اید، دو روش وجود دارد:

  • درمیان لیست ایده ها، ایده های سرمایه گذاری شده از سوی شما با نشانی از یک لامپ از بقیه ایده ها متمایز شده اند.
  • ایده های سرمایه گذاری شده در پنل سمت راست، در بخش پایین سرمایه گذاری نمایش داده شده اند.


پروفایل شما

از مسیر نمایش داده شده در تصویر زیر به بخش پروفایل وارد شوید و اطلاعات حساب کاربری خود را تکمیل نمایید. تکمیل کردن این اطلاعات ایدیک مشخصی را به شما اختصاص خواهد داد.


با استفاده از بخش دعوت دوستان می توانید به اکانت ایمیل یاهو و یا گوگل خود متصل شوید و دوستان خود را به سایت دعوت نمایید. گسترش شبکه دوستان شما، سرمایه شما در سایت را افزایش خواهد داد.


ایده های خودتان، لیست دوستان، افرادی که فعالیت های شما را دنبال می کنند، افرادی که شما فعالیتشان را دنبال می کنید را می توانید مشاهده کنید.
در بخش فعالیت، می توانید تمام فعالیت های خود را مشاهده نمایید. اگر می خواهید تعداد افرادی که نظر شما را پسندیده اند بررسی کنید، به بخش فعالیت های من وارد شوید و نظر خود را به راحتی در این بخش پیدا کنید.